Биология ғылымдары және технологиялары саласындағы ғылым магистрі

Биологиялық ғылым бүкіл әлемде динамикалық, дамып келе жатқан зерттеу саласы ретінде танылды. Биология ғылымдары мен технологиялар саласындағы ғылым магистрінің (MSc) бағдарламасы жоғары дәрежелі оқытуды қамтамасыз етеді, сондай-ақ Қазақстанда және шетелде қазіргі күнгі және келешек өнеркәсіп салаларында жоғары сұранысқа ие биотехнология мен өмір туралы ғылымдар саласында қазіргі заманға сай жоғары сапалы мамандарды дайындайтын болады.

Жалпы ақпарат

Негізгі талаптар

1. Негізгі жоғары білімі (бакалавр немесе оған балама дәреже);
Онлайн тіркелу кезеңінде соңғы курс студенттері Қабылдау комиссиясының қарастырылуына ағымдағы транскриптті ұсына алады.
2. CGPA (қорытынды орташа білім көрсеткіші) кем дегенде 4.0-ден 2.75;
3. Ағылшын тілін меңгерудің еркін деңгейі

Бағдарламаға түсу үшін ағылшын тілінің тестілеу нәтижелері бойынша ең төменгі талаптары:
1) IELTS тесті бойынша жалпы балл 6.5 (әр секция бойынша кемінде 6.0 балл) немесе ETS сайтында көрсетілген TOEFL балама балы;
2) Магистратура бағдарламаларының дайындық жылына (ZYGP) шартты түрде түсу үшін IELTS тесті бойынша жалпы балл 5.5 (әр секция бойынша кемінде 5.5 балл, тек бір секция бойынша 5.0 балл рұқсат етіледі) немесе ETS сайтында көрсетілген TOEFL балама балы;
3) Бағдарламаға түсетін үміткерлер Қабылдау комиссиясының шешімімен мынадай жағдайлардың бірінде ағылшын тілі бойынша тестілеу нәтижелерін ұсынудан босатылуы мүмкін:
– ағылшын тілі ресми түрде қарым-қатынас, оқыту және күнделікті тұрмыстық тіл болып табылатын елде академиялық дәрежені алған жағдайда;
– ағылшын тілінде оқытылатын бағдарламалар бойынша оқыту қорытындысы бойынша бакалавр / магистр дәрежесін алған жағдайда.

4. Талдау және математикалық қабілеттіліктерін GRE тестінің нәтижелері арқылы көрсетуі (ұсынылады);
5. Негiздеме хатында көрсетілген жоғары мотивация және бағдарламаға байланысты қызығушылық;
6. Түйіндеме;
7. Екі ұсыным-хат болуы қажет.

Конкурстық іріктеуге катысу үшін кажетті құжаттардың тізімі:
1. Толтырылған онлайн сауалнама;
2. Жеке куәлік (ҚР азаматтары үшін) немесе паспорт (шетел азаматтары үшін);
3. Аты-жөнін өзгерту туралы құжат (керек болған жағдайда);
4. Бакалавр (немесе баламасы) дипломы және оның қосымшасы;
Онлайн тіркелу кезеңі ішінде оқуды бітіруші студенттер (соңғы курс студенттері) жеке кабинетке ағымдағы ресми транскриптті жүктей алады.
5. Құжаттарды тапсыру кезінде жарамды IELTS немесе TOEFL сертификаты;
6. Ағылшын тілінде білім алғанын растайтын құжат (IELTS немесе TOEFL нәтижелерін тапсырудан босатылуды қалайтын үміткерлер үшін)
Жоғарыда аталған үміткерлер жоғары оқу орнынан ағылшын тілінде оқытылған пәндердің саны және тізімі көрсетілген анықтыманы тапсыруы қажет.
7. Түйіндеме (екі беттен аспайтын);
8. Құжаттарды тапсыру сәтінде жарамды GRE сертификаты (бар болған жағдайда);
9. Негiздеме хат (бiр беттен аспайтын);
10. Соңғы 12 ай ішінде жазылған екі құпия ұсыным-хат (электрондық немесе қағаз түрінде рецензент ұсынуға тиіс);
11. Үміткердің жеке деректерін өңдеуге келісімі.

Маңызды ақпарат:
Үміткер жоғарыда аталған құжаттарды (ұсыныс хаттардан басқа) онлайн тіркелудің соңғы мерзіміне дейін жеке кабинетіне жүктеуі тиіс.
Барлық құжаттар ағылшын тілінде немесе нотариалдық куәландырылған ағылшын тіліндегі аудармасымен ұсынылуы тиіс.
Құжаттардың толық тізімін ұсыну бағдарламаға түсуге кепілдік бермейді.
Қабылдауға ұсынылған үміткерлер Қабылдау департаментінің сұрауына сәйкес аталған құжаттардың баспа көшірмелерін тапсыру тиіс.
Дипломды шетелдік білім беру мекемелерінде алған үміткер тікелей сол білім мекемесіне ресми транскрипттерді көрсетілген мекен жайға жіберу туралы сауалды жөнелтуі тиіс: Астана қ., 010000, Қабанбай батыр даңғылы 53, Назарбаев Университеті, Қабылдау департаменті.

Оқу ұзақтығы

2 жыл

Оқуды тәмамдағаннан кейін қайда жұмыс істеуге болады?

Кейбір студенттер үшін екі жылдан кейін алған магистр дәрежесі аспирантурадағы оқуды жалғастырғысы келетіндерге негіз қалайды. Бұл бағдарламаның түлектері университеттерде, фармацевтикалық, биотехнологиялық немесе ауыл шаруашылығы компанияларында, ауруханаларда, ғылыми-зерттеу мекемелерінде, кәсіби мектептерде, мемлекеттік және коммерциялық емес ұйымдарда орташа жалақысы жоғары жұмыс орындарын табады деп күтілуде. Қалғандарына келетін болсақ, бұл аспирантураның соңғы мақсаты-әлемдегі жетекші аспиранттық ғылыми бағдарламаларға сәйкес ғылым дәрежесіндегі магистратурадан кейінгі үш жылдан кем емес күтілетін ұзақтығы бар PhD дәрежесі.

Оқу бағдарламасының қысқаша мазмұны

Пән прокариотикалық, эукариотикалық молекулалық жасушалық және құрылымдық биология саласындағы негізгі курстар студенттерге мәліметтерді талдауға мүмкіндік беретін өмір туралы ғылымға бағытталған статистика курсын қамтиды. Қолданбалы биоинформатика, озық биотехнология және жасушалық биофизика бойынша басқа да негізгі курстар студенттерге иммунология, неврология, обыр биологиясы, экологиялық жүйелер, дәрі-дәрмектердің дизайны мен әзірлеуі, синтетикалық биология немесе гендік терапия саласындағы зерттеу факультативтері қолдайтын мамандану үшін қажетті теориялық білім мен әдіснамалық дағдыларды ұсынады. Білім беру, инновация және кәсіпкерлік курстары нақты пәндер бойынша курстарды толықтырады. Барлық курстарды биология және SST бөлімдерінен таңдап алынған оқытушылар оқытады. Барлық бағдарламаның курстары лекциядан, проблемалық және командалық оқу курстарынан, семинарлардан, тәжірибелік және эксперименттік тәсілдерден тұрады. Соңғы зерттеу нәтижелері толығымен болады оқуға қосылады. Ағылшын тілінде оқытылады.

Қаржыландыру

Жергілікті және шетелдік студенттер үшін жеткілікті қаржыландыру бар, олардың көпшілігі толық грант пен стипендия ала алады.

Толық ақпарат үшін сілтемеден өтіңіз.

Маңызды күндер
  • Шетел азаматтары үшін: 28 ақпан, 2023