Еуразиялық зерттеулердегі өнер және әлеуметтік ғылымдар магистрі

Еуразиялық зерттеулер саласындағы гуманитарлық және әлеуметтік ғылымдар магистрі - бұл антропология, тарих, әдебиет, саясаттану, дінтану және әлеуметтану ғылымдарын біріктіретін пәнаралық бағдарлама. Біз Еуразияны қоса алғанда, Орталық Азияның бес посткеңестік республикаларын ғана емес, сонымен қатар Синьцзян, Моңғолия, Ауғанстан, Кавказ, Ресей және Шығыс Еуропаны да қарастырамыз. Біз Еуразиялық зерттеулер саласындағы магистрлік бағдарлама сізге зияткерлік мүдделердің кең спектрін зерттеуге, сіз таңдаған салада қарқынды дайындықтан өтуге және кез келген зерттеу мәселелеріне пәнаралық көзқарасты қабылдауға мүмкіндік береді деп есептейміз.

Жалпы ақпарат
  • Қазақстан мен Еуразиядағы аймақтарды зерттеудің бірінші пәнаралық бағдарламасы
  • ECTS бойынша 120 кредит бойынша 2 жылдық жалпы ағылшындық магистратура бағдарламасы.
  • Әлемдік танымал мұғалімдер
  • Висконсин-Мэдисон Университетінің (АҚШ) кеңес беру және белсенді әріптестік қолдау.
  • Еуразияның мәдениеті, тілі, тарихы, қоғамдастықтары, қоғамы мен саясаты туралы білудің керемет мүмкіндігі
  • Орта Азия, Ресей, Шығыс Еуропа, Моңғолия, Синьцзян және Оңтүстік Азия, Қытай және Таяу Шығыстың көршілес өңірлерінен бес постсоветтік мемлекеттерді қамтиды.
  • Антропология, экономика, тарих, әдебиет, шығыстану, философия, саясаттану және әлеуметтану пәндерін қамтитын еуразиялық тәжірибемен ғалымдардың артықшылығы жоқ концентрациясы
  • академиялық, мемлекеттік, халықаралық ұйымдарда, академияларда немесе басқа да салаларда мансаптық өсу үшін қосымша академиялық дайындық
  • Астана, Еуразияның жүрегінде, мұрағаттарға, далалық жұмыстарға, мемлекеттік мекемелерге, халықаралық ұйымдарға және шетел дипломаттарына бұрын-соңды болмаған зерттеуді үйрену
Негізгі талаптар

Бағдарламаға түсу үшін ағылшын тілінің тестілеу нәтижелері бойынша ең төменгі талаптары:

1) IELTS тесті бойынша жалпы балл 7.0 (әр секция бойынша кемінде 6.0 балл) немесе ETS сайтында көрсетілген TOEFL балама балы;
2) Магистратура бағдарламаларының дайындық жылына (ZYGP) шартты түрде түсу үшін IELTS тесті бойынша жалпы балл 6.0 (әр секция бойынша кемінде 5.5 балл) немесе ETS сайтында көрсетілген TOEFL балама балы;
3) Бағдарламаға түсетін үміткерлер Қабылдау комиссиясының шешімімен мынадай жағдайлардың бірінде ағылшын тілі бойынша тестілеу нәтижелерін ұсынудан босатылуы мүмкін:
– ағылшын тілі ресми түрде қарым-қатынас, оқыту және күнделікті тұрмыстық тіл болып табылатын елде академиялық дәрежені алған жағдайда;
– ағылшын тілінде оқытылатын бағдарламалар бойынша оқыту қорытындысы бойынша бакалавр / магистр дәрежесін алған жағдайда;
– үміткер Назарбаев Университетінің түлегі болып табылса.

Академиялық талаптар:
1. Негізгі жоғары білімі (бакалавр немесе оған балама дәреже); Онлайн тіркелу кезеңінде соңғы курс студенттері Қабылдау комиссиясының қарастырылуына ағымдағы транскриптті ұсына алады.
2. CGPA (қорытынды орташа білім көрсеткіші) кем дегенде 4.0-ден 2.75;
3. Жеке эсседе көрсетілген жоғары мотивация және бағдарламаға байланысты қызығушылық;
4. Түйiндеме;
5. Үш ұсыным-хат болуы қажет.

Оқу ұзақтығы

2 жыл

Оқуды тәмамдағаннан кейін қайда жұмыс істеуге болады?

– Зерттеу
– Халықаралық ұйымдар
– Ғылыми қауымдастық
– Саясат
– Журналистика
– ҮЕҰ
– Мемлекеттік қызмет

Оқу бағдарламасының қысқаша мазмұны

Негізгі курстар

EAS 500 Еуразияға кіріспе
EAS 501 Жалпы әдіснама
EAS 506 Сапалы зерттеу әдістері мен дизайны
EAS 502 пәндік әдіснама
ANT/SOC/REL/HST/WLL/PLS таңдау пәндері
EAS 505 жазғы ғылыми-зерттеу және далалық практикум
EAS 503 тезис I
EAS 504 тезис II

Қаржыландыру

Жергілікті және шетелдік студенттер үшін жеткілікті қаржыландыру бар, олардың көпшілігі толық грант пен стипендия ала алады.

Толық ақпарат үшін сілтемеден өтіңіз.

Маңызды күндер
  • Шетел азаматтары үшін: 28 ақпан, 2023