Askhat-Jumabekov-230×300
Асхат Н. Жумабеков, Dr.rer.nat. (PhD)
Position:
Ассистент профессор
Office Phone:
Website:
CV:

Research Interest

Жетілдірілген функционалды материалдар мен құрылғылар, оптоэлектроника, икемді электроника

Өмірбаяны
Таңдамалы мақалалары
Ұсынылатын курстар

Асхат Назарбаев Университетінің физика факультетіне 2018 жылдың тамыз айында ассистент профессор ретінде қабылданды. Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетінің (Алматы, Қазақстан) физика бакалавры дәрежесін алған және 2010 жылы Лондон Империал Колледжінде наноматериалдар бойынша магистр дәрежесін (Лондон, Ұлыбритания) алды. 2014 жылы Асхат Людвиг Максимилианнан атындағы Мюнхен университетінде (Мюнхен, Германия) физикалық химия ғылымдарының кандидаты ғылыми дәрежесін алды.  Назарбаев Университетіне келгенге дейін Асхат Мюнхен университетінде, содан кейін Австралияның Мельбурн қаласындағы Достастықтың ғылыми және өндірістік зерттеулер ұйымында (CSIRO) ғылыми қызметкер болып жұмыс істеді.

Асхаттың ғылыми қызығушылықтары жартылай өткізгіштер мен құрылғыларға, оптоэлектроника және фотоэлектрика, микро және нанопродукция, функционалды наноматериалдар және нанотехнологияларға қатысты.