Әлеуметтану және антропологоия кафедрасы

Әлеуметтану және антропологиялық студенттер қауымдастығы (ӘАСҚ)
Құрамы
Әлеуметтану және антропологиялық студенттер қауымдастығы (ӘАСҚ) әлеуметтану мен антропологияны зерттеуге қызығушылықты ынталандыруға, өмір сүретін қоғамды терең түсінуге және әлеуметтік қатысуды дамытуға жәрдемдесу үшін әлеуметтік мәселелерді зерттеуге арналған. ӘАСҚ-та студенттердің, оқытушылардың, қызметкерлердің, зерттеушілердің және ұйымның көшбасшылары маңызды деңгейде өзара іс-қимыл жасай алатын ұйымдастырушылық орта болып табылады. Мақсаттары мен міндеттері: Студенттер мен антропологтардың әлеуметтанудағы белсенділігі мен қоғамның сезімін ынталандыру; Әлеуметтану және антропология саласындағы проблемаларды және қосымшаларды зерттеу; Басқа академиялық клубтармен және көрнекті тұлғалармен байланыс орнату Егер сізде біздің жұмысымызды немесе оқиғаларды жақсарту үшін қандай да бір сұрақтарыңыз бен ұсыныстарыңыз болса, біз сізді тыңдауға қуаныштымыз. Байланыс деректері: VK: https://vk.com/nusasa e-mail: sasa@nu.edu.kz Instagram: https://www.instagram.com/nu_s_a/

2019-2020 құрамы:

Processed with Rookie Cam
2019 жылдан бастап SASA-да екі жақты төрағалық енгізілді. Томирис Машан және Айдана Бикенова социология және антропология бойынша президенттер болып табылады.

Томирис Машан - әлеуметтанудағы үшінші курс студенті. Оқуды бітіргеннен кейін, ол академияда қолданбалы зерттеуші ретінде жұмыс істеуге ниеттенедi. Оның ғылыми ынталары балаларды, әлеуметтік саясатты, білім беруді, кедейлікті және тұрақты дамуды қамтиды. Зерттеуден басқа, Томирис ерікті көмекке, әсіресе мұқтаж адамдарға көмектесуге қызығушылық танытады. Мысалы, 2018 жылдың жазында ол жергілікті балаларға арналған ағылшын тілінің мұғалімі ретінде Камбоджадағы Пномпень қаласына аттанды. «Мен ЮНИСЕФ-те жұмыс істегім келеді, балалардың құқықтарын қорғауға және балалардың өмір сүру жағдайларын жақсартуға үлесiмдi қосқым келеді», - дейді Томирис. SASA-ның құрамында ол Қазақстандағы және бүкіл әлемдегі әлеуметтік мәселелер туралы, оларды шешу жолдары және әлеуметтанушылардың әлемді жақсартудағы рөлі туралы ақпаратты таратуды жоспарлап отыр.

Айдана Бикенова - антропология мамандығындағы үшінші курс студенті. Оны әсіресе археология және мәдени антропология қызықтырады. Оқу бітіргеннен кейін, ол қолданбалы антрополгиямен айналыспакшы. Бұл ғылымның ұнайтын себебі – антропология толеранттық және кемсітпеушілікті жақтайды. Айдана “FLEX” бағдарламасының түлегі. Оның айтуынша, оны әртүрлі мәденитеттерді оқуға АҚШ-тағы тәжірибесі шабыттандырды.

Байланысу: tomiris.mashan@nu.edu.kz, aidana.bikenova@nu.edu.kz

2017-2018 құрамы:

Назира Кадролдинова, президент.

Сәлем, менің атым Назира! Біздің студенттер мен мұғалімдер арасында қоғамдастық сезімін дамыту мақсатында біз басқа студенттермен, әлеуметтанушылармен және антропологтармен осы қауымдастықты құрдық. Біздің басты мақсатымыз әр студенттің оқуға және қоғамдық өмірге көмек көрсете алатын достық қоғам құру. Біз әлеуметтану және антропология салалары туралы түсінігімізді кеңейтіп, ғалымдармен және осы салалардағы табысты адамдармен байланыс жасау үшін әр түрлі іс-шаралар, соның ішінде қонақ дәрістер, семинарлар, шағын партиялар, бағдарлама презентацияларын ұйымдастырамыз.

Байланысу: nazira.kadroldinova@nu.edu.kz

Индира Махажан, академиялық бөлімнің вице-президенті.

Сәлем, менің атым Индира! Мен әлеуметтанулық зерттеулер біздің өмір сүріп жатқан елімізді дамыту үшін және қоғамымыз үшін қолайлы жағдай жасау үшін жасалуы мүмкін ең жақсы нәрсе деп санаймын. Мен қатысқан әр сабақ, ең алдымен, өзім туралы керемет білімді берді және мен өзімді жақсы түсінемін, сіз өзіңіздің сүйетін нәрселеріңізді орындауға және сіз жасаған нәрсені жақсы көруге маңызды нәрселердің бірі деп ойлаймын.

Байланысу: indira.makhazhan@nu.edu.kz

Арман Жылқайдаров, ішкі істер вице-президенті.

Сәлем, менің атым Арман! Менің НУ-ке келгенім кезде әлеуметтану алғашқы таңдауым болды. Себебі, менің мақсатым - қоғамды жақсарту және оны қалай жасау керектігі туралы көбірек білу. Мен ӘАСҚ-ның ішкі істер вице-президентімін. Біздің қауымдастығымыздағы рөліміз университеттегі басқа клубтармен желілерді құру, университеттегі іс-шараларды ұйымдастыру және студенттерге SOC/ANT курстарына қатысты мәселелерді шешуге көмектесу болып табылады.

Байланысу: arman.zhylkaidrov@nu.edu.kz

2021 © School of Sciences and Humanities