11-ші Орталық Азиядағы корейтану конференциясы

SSH News

16-17 маусымда Назарбаев Университетінің Корейтану орталығында 11-ші Орталық Азиядағы корейтану конференциясы сәтті өтті. Орталық Азиядағы корейтану профессорларының қауымдастығы және Корей қорының демеушілігімен ұйымдастырылған конференция Орталық Азиядағы корейтану ғылымының жыл сайынғы ең маңызды конвенциясы болып табылады.

Конференцияға Корея Республикасының Елшісі Чо Тэ-Ик мырза қатысып, құттықтау сөз сөйледі. Конференцияға Орталық Азия елдері мен Корея Республикасынан ғана емес, Түркия мен Әзірбайжанның университеттерінен 22 университеттен 70-тен астам қатысушы қатысты, бұл осы қауымдастықтың алдағы жұмысының қажеттілігі мен өзектілігін көрсетеді.

Конференцияның негізгі тақырыбы «Орталық Азияның өзгермелі қоғамдары және корейтанудың жаңа парадигмалары» болды, онда корейтануды қалай қарау керек және оның әлеуметтік әлемде өсіп келе жатқан жастарға қандай құндылықтар мен мағыналарды сіңіре алатыны талқыланды.

Конференция Оңтүстік Кореяның бұқаралық ақпарат құралдарында да көрсетілді және Орталық Азиядағы корейтану ғылымының жаңа онжылдығына негіз болғаны үшін жоғары бағаланды. 12-ші құрылтай әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетінде (Алматы) 2024 жылдың маусым айында өтеді.