12 желтоқсанда онлайн форматта 8-ші Орталық Азия корейтану конференциясы өтті

20201212_165503

Конференцияны Орталық Азиядағы корейтану профессорларының қауымдастығы және Назарбаев Университеті жанындағы Корейтану орталығы, Алматыдағы Қазақ Абылайхан атындағы Халықаралық қатынастар және әлем тілдері университеті жанындағы Корейтану орталығы және Бішкектегі Орталық Азия корей институтының корейтану орталығы Корея қорының қолдауымен бірлесіп өткізді. Конференцияның негізгі тақырыбы «Ковидтан кейін Орталық Азиядағы корейтанудың даму болашағы». Конференция университеттік білім беруде қашықтықтан оқытудың және онлайн-дәрістердің маңыздылығының артуына дайындық ретінде Орталық Азиядағы университеттердегі Кореяны зерттеу орталықтарының желісін кеңейтуге бағытталған.

Аймақтардағы университеттердің ғалымдары барлығы үш докладтық презентация және он бір панельдік презентация ұсынды. Конференцияны жүргізуші ретінде профессорлар Хойун Кох (Саясаттану және халықаралық қатынастар кафедрасының Кореятану орталығы), Юнчжу Чо (Тілдер, лингвистика және әдебиет бөлімі) және Чунхо Пак (Саясаттану және халықаралық қатынастар бөлімі) конференцияға Назарбаев Университетінің атынан қатысты. Профессор Чо корей тілінің онлайн курстарын жобалау бойынша зерттеулерімен таныстырса, профессор Кох өзінің панельдік презентациясы арқылы Назарбаев Университетіндегі қашықтықтан оқу мен оқытудың қазіргі жағдайымен де бөлісті. Конференция бірінші рет онлайн режимінде өткізілсе де, конференцияға 70-тен астам қатысушы келді, оның ішінде 30-дан астам қатысушылар, Орталық Азиядағы Корея институтының топтары қатысты. Олар өздерін қызықтырған сұрақтар қойып, онлайн оқытудағы тәжірибелерімен бөлісті.

Конференцияны ұйымдастырушы Назарбаев Университеті жанындағы корейтану орталығы Жаратылыстану, әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар мектебінде орналасқан. Орталықтың жұмысы Қазақстандағы корейтануды ілгерілетуге және Орталық Азия аймағындағы корейтанудың кең көлемді стипендиясына үлес қосуға бағытталған. Ол корейтану академиясының демеушілігімен корейтану seed бағдарламасы арқылы құрылды. Орталық саясат, экономика, әлеуметтану, мәдени және лингвистикалық зерттеулер сияқты көптеген пәндер бойынша корей ісі туралы заманауи ақпарат пен білімді ұсынады.