PSIR жаңалықтар

Макиавелли тірі болса, саяси күш пен билік жайлы не айтар еді?

73BEB273-1A6E-4694-B8E8-B4001208A28B

Бұл туралы Назарбаев Университетінің қауымдастырылған профессоры, саяcаттану ғылымдары және халықаралық қатынастар кафедрасының меңгерушісі Жан-Франсуа Каронның жаңа кітабынан көбірек біле аласыз:

Автор Батыс пен Қазақстаннан алынған мысалдарды қолдана отырып, әйгілі саяси философ Макиавеллидің идеяларының қазіргі саяси өмір үшін өзектілігін көрсеткен. Шындығында, Макиавеллидің идеялары ешқашан өз құндылығын жоғалтқан емес. «Machiavellian» сөзі сын есім ретінде аморальды цинизмді сипаттау үшін қолданылса да, Макиавелли идеялары терең этикалық сипатқа ие және ұзақ мерзімді мақсаттарды жетуге бағытталған. Қазіргі оқырмандар күрделі тіл мен ескі ортағасырлық мысалдардардың кесірінен Макиавелли басқа жастағы адамдармен сөйлеседі деп қате ойлауы мүмкін, ал бұл кітаптың авторы Макиавеллиандық стратегияның қалайша ХХІ ғасырда этикалық және практикалық жағынан құнды бола алатынын зерттейді.