Назарбаев Университетінде виртуалды диплом тапсыру рәсімі өтті

IMG_3080

Нұр-Сұлтанда Назарбаев Университетінің түлектеріне жетінші онлайн диплом беру салтанатты рәсімі өтті. Биылғы жылы 1155 бакалавриат, магистратура және докторантура дипломдары берілді.

Назарбаев Университетінің президенті Шигео Катсу студенттерді оқуларын бітіруімен құттықтай отырып, төзімділік пен икемділіктің маңыздылығын атап өтті, оның маңыздылығы әсіресе соңғы бір жарым жылда COVID-19 пандемиясы кезінде арта түсті. Президент Катсу өз сөзінде НУ-дың ел экономикасын дамытудағы рөлін ерекше атап өтті, өйткені университет тиімді реформалардың басты локомотиві ретінде қарастырылады.

«НУ ұлттық инкубатор ретінде қарастырылады. Біздің міндетіміз – шикізат экспортынан аз тәуелді болатын және әртараптандырылатын экономика – Қазақстанның болашақ экономикасы үшін жаңа модельдерді әзірлеу және сынау. Сіздер, түлектер, Қазақстанның болашақ көшбасшылары ретінде, білім алауын әрі қарай жалғастыруларыңыз керек, біздің амбицияларымызды жүзеге асыратын сіздерсіз. Көптеген адамдар сенен күмәнданады, олар сенің армандарыңды тым үлкен және жүзеге аспайтын деп санайды, бірақ басқалардың сенің кім екеніңді көрсетуіне жол бермейді, өзің туралы ішкі анықтама сенің қолыңда », – деді президент Катсу.

НУ провосты Илесанми Адесида түлектерді жоғары жетістіктерімен құттықтады. Ол өз сөзінде жиналғандарға НУ түлектерінің негізгі қасиеттері туралы еске салды. «Біз сізді интеллектуалды икемді, білгір, креативті және еркін болуға шақырамыз. Еркін ойлы адамдар жомарт адамдар екенін еске салайын», – деді Провост Адесида.

Аружан Мейірханова, жаратылыстану-әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар мектебінің түлегі, NU 2021, Гарвард университетінде оқуын жалғастырмақ. Ол қолдау көрсеткені үшін алғыс білдіре отырып, өзінің студенттері мен мұғалімдеріне бұрылды. «Әрқайсымыздың әрі қарай жазатын өзіндік ерекше тарихымыз болады. Алайда мен өз тарихымның маңызды бөлігін университет қауымдастығымен және сіздермен бөліскеніме өте мақтанамын, құрметті түлектер! Осы қабырғалардың ішінде біз сыни тұрғыдан ойлауға, күнделікті мәселелерге тұрақты және креативті шешімдер табуға, кейде ыңғайсыз сұрақтар қоюға, бірақ өте құнды және өзекті болуға үйренеміз», – деді Аружан Мейірханова.

Биылғы жылы Жаратылыстану әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар мектебін 379 студент бітірді, оның 339 студент бакалавриат бағдарламаларының түлектері және 40 студент магистратура бағдарламаларының түлектері. ЖӘҒҒМ түлектері Гарвард Университеті, Калифорния Университеті, Майкл Дж. Фостер атындағы Бизнес мектебі және т.б. сияқты жоғары оқу орындарында жалғастырады.