Жаңалықтар

НУ ЖӘГҒМ студенттері АҚШ-тың жас көшбасшы әйелдер институттарын зерттеу бағдарламасына қатысты

SSH News-19

НУ Жаратылыстану, әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар мектебінің үш студенті: Бисенқұлова Камила (2 курс, Саясаттану және халықаралық қатынастар), Ақнұр Қалилаева (2 курс, СГ, математика) және Жәния Кәкім (2 курс, Әлеуметтану) қатысты. АҚШ-тың жас көшбасшы әйелдер институтының зерттеу бағдарламасына қатысты.

АҚШ-тың жас көшбасшы әйелдер институттарын зерттеу – қысқа мерзімді қарқынды академиялық бағдарлама. Бағдарламаның мақсаты – бакалавриат студенттерінің көшбасшыларының топтарына Америка Құрама Штаттары туралы тереңірек түсінік беру және сонымен қатар олардың көшбасшылық дағдыларын арттыру. Бағдарлама семинарлық талқылаулар, оқулар, топтық презентациялар және лекциялардан құралған төрт апталық академиялық резидентурадан тұрады. курстық жұмыс пен академиялық сессияларды Көшбасшылықты дамыту, мәдени және қоғамдық іс-шаралар толықтырады.

Бағдарлама келесі тақырыптар бойынша зерттеу жасайды: Азаматтық қатысу, экономикалық мүмкіндіктерді кеңейту, қоршаған ортаны қорғау мәселелері және мемлекеттік саясат.

Қазақстан атынан қатысатын ең мықты үміткерлер үшін SUSI Women’s Leadership бағдарламасына төрт орын бар. Қатысушылардың шығындарын толығымен АҚШ үкіметі өтейді.

Бағдарлама ұзақтығы: бес апта

Бағдарламаның мерзімі: 2022 жылдың маусым – шілдесі

Үміткерлерді таңдау критерийлері:

1. колледж, университеттердің және басқа да жоғары оқу орындарының бакалавриат студенттерінің бірінші курстан үшінші курсқа дейін оқитын студенттер. Міндетті түрде қоғамдық және сабақтан тыс іс-шараларға қатысу және солар арқылы көшбасшылық танытату
  2. университетте және қоғамдық қызметте мықты көшбасшылық қасиеттерді, оқу жетістіктері мен әлеуетін көрсету;

Өтініш беру үшін үміткерлерден толық толтырылған өтініш формасын тапсыру қажет болды. Ііріктеуден өткен үміткерлер интервьюден өтті.

Бағдарлама туралы қосымша ақпаратты мына сайттан алуға болады: