Профессор Майкл Райанның Covid-19 пандемиясы туралы жаңа кітабы жарық көрді

SSH news books-5

Доктор Майкл Райан (Әлеуметтану кафедрасының Ассистент профессоры) COVID-19: Әлеуметтік теңсіздік және адам мүмкіндіктері атты жаңа кітап жазды (Серена Нандамен бірге). Кітап COVID-19 пандемиясының жеке адамдарға, қауымдастықтарға және елдерге біркелкі емес әсерін зерттейді, бұл сирек мойындалатын және жиі жасырылатын немесе байқалмайтын факт. Жаһандық көзқарасты ескере отырып, бұл кітап экономикалық даму, әлеуметтік тап, нәсіл мен этникалық, жыныс, жас, денсаулық сақтау мен білімге қолжетімділік сияқты әлеуметтік теңсіздіктердің нәтижесінде пандемияның салдары қалай өзгергенін көрсетеді.

“COVID-19: Әлеуметтік теңсіздік және адам мүмкіндіктері” кітабы ғалымдар, зерттеушілер мен студенттер, сондай-ақ COVID-19 пандемиясының әлеуметтік әсерін түсінуге және оны ушықтырған теңсіздіктерді шешуге мүдделі белсенділер мен саясаткерлер үшін маңызды болады. Кітап келесі сілтеме арқылы қолжетімді: https://www.routledge.com/COVID-19-Social-Inequalities-and-Human-Possibilities/Ryan-Nanda/p/book/9781032012827

Кітап өте жақсы пікірлер жинады. Төменде олардың кейбіреулері көрсетілген:

«Сіз қолыңызда тур-дефорсты ұстап тұрсыз. Райан мен Нанда біздің заманымызға арналған GPS-ке ұқсайтын нәрсені ойлап шығарды, бізді әлеуметтік тарихымыздың осы алаңдатарлық, қараңғы және шатастыратын лабиринт арқылы мұқият бағыттай отырып, бар қауіп-қатерлер туралы ескертеді. Дегенмен олар мұны терең қызығушылықпен және сақтықпен жасай алады және олардың социологиялық талдауы қараңғылықты жеңу үшін өте қажет жарық береді».

Дебора Дж. Кохан, Оңтүстік Каролина Бофорт университетінің әлеуметтану профессоры

«Райан COVID-19 туралы сәтті өңделген екі томды шығарғаннан кейін, Серена Нандамен бірігіп, COVID-19-ның әлеуметтік (жаһандық, жергілікті, цифрлық) теңсіздіктерге және адам мүмкіндіктеріне әсері туралы тамаша кітап жазды. Бұл пандемиялық теңсіздік туралы әңгіме, сонымен қатар пандемиядан кейінгі әлемді құруға (қалпына келтіру) шақыру».

Сари Ханафи, Халықаралық әлеуметтану қауымдастығының президенті