LLL жаңалықтар

Профессор Реза Тахер-Керманидің The Persian Presence in Victorian Poetry кітабын Эдинбург университетінің баспасы шығарады

9781474448161_1

Викториандықтар үшін «Персия» сөзі тек аумақтық құрылымның атауы ғана емес, сонымен қатар бірнеше ауызша және жазбаша әңгімелер, тақырыптардан құрылған әр түрлі ұғымдардың матрицасы болды. «Персия» әртүрлі ақпарат құралдарында таралған ұзақ тарихи мұрасы бар ойлаудың жемісі болды. Викториандықтар бұл мұраға әлеуметтік көзқарастарына, діни көзқарастарына немесе саяси адалдықтарына орай әр түрлі жауап берді.

Тілдер, лингвистика және әдебиет кафедрасының ассистент профессоры, доктор Тахер-Керманидің негізгі зерттеу бағыты – Персия (Иран) мен Ұлыбритания арасындағы мәдени алмасу процестері. Сонымен қатар профессор Парсы мен парсы әдеби мәдениеті ХІХ ғасырдағы Британ әдебиеті мен мәдениетінде қалайша қабылданғанын және ұсынылғанын зерттейді. Доктор Тахер-Кермани өзінің бірінші кітабында әдеби, тарихи және мәдениаралық зерттеулерді ұштастырады, «Персия» және онымен байланысты көптеген идеялық, тарихи, мәдени және саяси ұғымдардың  көрінуінің әртүрлі тәсілдерін қарастырады. Еңбектің негізгі мақсаты – Викториандық поэзиядағы ескерілмеген парсы өлшемін зерттеу, «Парсы» ХІХ ғасырда жай ғана пародия болмағанын және сонымен қатар викториандықтардың арасында кең тараған дискурс болып табылғанын көрсету. The Persian Presence in Victorian Poetry кітабы осы айдың соңында Эдинбург университетінің баспасөзінде жарияланады.