Жаңалықтар

САКРАЛДЫ ГЕОГРАФИКА: КЕҢІСТІК ЖӘНЕ УАҚЫТТЫ ОҚЫТУДАҒЫ МУЛЬТИДИСЦИПЛИНАРЛЫҚ ТӘСІЛДЕР

Халықаралық конференция

Назарбаев Университеті, Нұр-Сұлтан, Қазақстан

24-26 қыркүйек, 2020 жыл

Бұл конференцияның мақсаты дінтану, мәдени антропология, археология, тарих және т.б. саласындағы қасиетті ландшафттарды, діни нысандарды және діннің кеңістіктік өлшемдерін зерттеудегі пәнаралық көзқарастарды талқылау болып табылады. Конференция кеңістік пен ландшафттың теориялық және аналитикалық парадигмаларымен байланысты кез-келген тақырыптарды, аймақтарды, діни дәстүрлерді, әдіснамалар мен технологияларды қамтиды.

Конференцияны ұйымдастырушылар жаңа әдістемелерді қолданып, діни дәстүрлердегі кеңістік пен орынның рөлін зерттеуге гуманитарлық және әлеуметтік ғылымдар саласының зерттеушілерін шақырады. Сандық гуманитарлық немесе әлеуметтік компоненттері бар жобалардың, соның ішінде фотограмметрия, электронды атластар, картография және ГИС сияқты мәдени мұраларды сақтау, педагогика және туризм сияқты технологияларды ұсынатын жобаларының тұсаукесерлері ерекше қабылданады.

Презентация тақырыптары

Ұйымдастыру комитеті жеке баяндамаларға, тақырыптық секцияларға және діннің кеңістіктік өлшемдерін зерттеуге байланысты дөңгелек үстелдерге өтініштер қабылдайды. Ғарыш пен орынды түсінудің теориялық немесе әдіснамалық тәсілдерін қолданатын спикерлер, егер олар діни өмірдің әртүрлі аспектілеріне, оның ішінде сенім, ритуал, мағынасы, эстетикасы мен тәжірибесіне қатысты баяндамалар қабылданады.  Сондай-ақ, географиялық нысандар мен мәтіндердің этнографиялық және тарихи зерттеулерін діни дәстүрлерде кеңістік пен орынның рөлін ашатын зерттеулерді кабылдаймыз. Сіздерді келесі тақырыптар және сұрақтармен шектелмейтін секцияларға шақырамыз:

мемлекеттік саясаттағы сакралды нысандар;

мұраларды сақтау мен туризмді дамытудың этикалық мәселелері

жынысы, күші, орны;

тарихи өлшемдегі қасиетті география;

сандық, гуманитарлық және визуализация технологиялары;

сакралды географияға қолданылатын үлкен деректер;

Еуразияның қасиетті пейзаждары;

қажылықтың орындары мен әдістері;

қасиетті географияны зерттеудегі инновациялық әдіснамалар

Конференцияға қатысу үшін сіз 250 сөзден тұратын баяндама немесе бөлімнің тақырыбы мен рефератын, сондай-ақ тіркеу парағында жеке мәліметтеріңізді 2020 жылдың 15 ақпанына дейін ұсынуыңыз керек.

Конференцияға қатысуға үміткерлердің тізімі Ұйымдастыру комитетінің шешімімен 2020 жылдың наурызында жарияланады. Конференция Қазақстанның астанасы – Нұр-Сұлтанда, аймақтың жетекші университеттерінің бірі – Назарбаев Университетінің кампусында өтеді. Қазақстан көптеген елдердің азаматтарына визасыз режим ұсынады. Виза, тұру және «Нұр-Сұлтанның» назар аударарлық орындары туралы қосымша ақпарат конференцияның веб-сайтында беріледі.

Сонымен қатар, конференция аясында ақылы семинарлар, сондай-ақ кейінірек жарияланатын «Нұр-сұлтан» және оның айналасында экскурсиялар ұйымдастырылады. Қосымша ақпарат алу үшін nusacredgeography@gmail.com. Өтінішті мына мекен-жай бойынша https://eatlas.kz/?page_id=27&lang=en жібере аласыз.