ЖӘГҒМ профессорлары әлемдегі ең танымал ғалымдардың 2% тізіміне кірді

Шаблон zoom SSH, копия, копия, копия (7)

Стэнфорд университетінің докторы Лоаннидистің жақында жүргізген зерттеуіне сәйкес, қазіргі таңда НУ-ға мүше зерттеушілердің сегізі өздерінің негізгі салалық пәндері бойынша ғалымдардың ең үздің екі пайызына кірді. Зерттеушілер 176 кіші салаға бөлінді.

Тізімге физика кафедрасының үш профессоры кіреді: Антон Десятников (Оптика), Константинос Валагианнополос (Желілер және телекоммуникация), Жан-Жак Зонди (Оптика).

Бұл ғылыми зерттеулер (барлық ғылыми пәндер бойынша) олардың мансабына үлкен әсер еткен 2% оқытушылардың әлемдік рейтингі. Стэнфорд университеті жасаған және Scopus мәліметтер базасына негізделген бұл рейтинг негізінен басылымдар санына емес, дәйексөздердің стандартталған көрсеткіштеріне бағытталған және қазан айында PLOS Biology журналында жарияланған.

«Дәйексөз көрсеткіштері кеңінен қолданылады және дұрыс пайдаланылмайды. Біз сілтемелер, h-индексі, бірлескен авторлыққа сәйкестендірілген hm-индексі, әртүрлі авторлық позициялардағы мақалаларға сілтеме және композиттік индикаторлар туралы стандартталған ақпарат беретін 100 000-нан астам жетекші ғалымдардың жалпыға қол жетімді мәліметтер базасын жасадық. Сондай-ақ, бүкіл мансапқа және бір жылға әсер ететін жеке мәліметтер келтірілген. Өзіне сілтеме жасайтын   және жасамайтын ғалымдардың  көрсеткіштері, сондай-ақ дәйексөздер мен сілтеме жасалған мақалалардың арақатынасы келтірілген», – деп  жазылған ашық тізімнің  сипаттамасында.